Diller

Üst Menu

User menu

Ders İçerikleri

 

1.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective Number of ECTS Credits Group Code
BMÜ117 Algorithms and Programming 2+2 Compulsory 7  
EEM101 Introduction to EEE 1+0 Compulsory 2  
EEM103 Fundamentals of EEE-1 2+0 Compulsory 4  
FİZ105 Physics Lab. 0+2 Compulsory 3  
FİZ111 Physics-1 4+0 Compulsory 6  
MAT161 Mathematics-1 4+0 Compulsory 6  
YDİ109 İLERİ İNGİLİZCE-I 2+0 Compulsory 2  
        Total ECTS 30  
             
    2.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective ECTS Group Code
EEM102 Fundamentals of EEE-2 2+0 Compulsory 5  
FİZ106 Physics Lab.-2 0+2 Compulsory 2  
FİZ118 Physics-2 3+0 Compulsory 5  
KİM104 Chemistry 4+0 Compulsory 4  
KİM110 Chemistry Lab. 0+2 Compulsory 2  
MAT104 Linear Algebra 2+0 Compulsory 4  
MAT162 Mathematics-2 4+0 Compulsory 6  
YDİ110 İLERİ İNGİLİZCE-II 2+0 Compulsory 2  
        Total ECTS 30  
             
    3.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective ECTS Group Code
AİT201 Princ. of Atatürk and Rev. Hist. -1 2+0 Compulsory 2  
EEM205 Electrical Circuits Lab. 0+2 Compulsory 2  
EEM223 Measurement 2+0 Compulsory 2  
EEM255 Electromagnetic Fields-1 2+0 Compulsory 5  
EEM257 Circuit Theory 3+0 Compulsory 5  
MAT271 Differantial Equations 4+0 Compulsory 5  
MMÜ203 Computer Aided Technical Drawning 2+2 Compulsory 5  
TRD209 Turkish Language-1 2+0 Compulsory 2  
[G] 1 SOSYAL SEÇMELİ DERS-1 2+0 Elective 2  
        Total ECTS 30  
    Elective Courses        
ÇEK207 ENDÜSTRİ SOSYOLOJİSİ 2+0 Elective 2 1
EĞT203 Growing and Learning 2+0 Elective 2 1
İŞL251 İŞLETME YÖNETİMİ 2+0 Elective 2 1
İŞL451 GİRİŞİMCİLİK 1 2+0 Elective 2 1
KAM253 SİYASET TARİHİ 2+0 Elective 2 1
TEB291 Oral Expression 2+0 Elective 2 1
             
    4.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective ECTS Group Code
AİT202 Princ. of Atatürk and Rev. Hist. -2 2+0 Compulsory 2  
EEM226 ELEKTROMANYETİK ALANLAR-II 2+0 Compulsory 3  
EEM228 Measurement Lab. 0+2 Compulsory 2  
EEM232 English For Profession 3+0 Compulsory 3  
EEM236 Circuit Analysis 3+0 Compulsory 4  
EEM240 Electromechanic Energy Conversion 3+0 Compulsory 4  
EEM242 Analog Electronic-1 3+0 Compulsory 4  
İST234 Probability and Statics 3+0 Compulsory 4  
TRD210 Turkish Language-2 2+0 Compulsory 2  
[G] 2 SOSYAL SEÇMELİ DERS-2 2+0 Elective 2  
        Total ECTS 30  
    Elective Courses        
ÇEK252 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ 2+0 Elective 2 2
ÇEK256 YÖNETİM SOSYOLOJİSİ 2+0 Elective 2 2
İKT252 EKONOMİ 2+0 Elective 2 2
İŞL256 FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET 2+0 Elective 2 2
İŞL452 GİRİŞİMCİLİK 2 2+0 Elective 2 2
KAM252 TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ 2+0 Elective 2 2
             
    5.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective ECTS Group Code
[G] 31 1. DAL (ENERJİ) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 15+4 Compulsory 27  
[G] 32 2. DAL (ELEKTRONİK) - - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 15+4 Compulsory 0  
[G] 33 3. DAL (HABERLEŞME) - - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 15+4 Compulsory 0  
[G] 3 TEKNİK SEÇMELİ DERS-1 2+0 Elective 3  
        Total ECTS 30  
    Elective Courses        
EEM303 Electrical Machines-1 3+0 Compulsory 5 31
EEM305 Power Systems-1 3+0 Compulsory 4 31
EEM309 Profession Application-1 0+2 Compulsory 2 31,32,33
EEM313 Signals and Systems 3+0 Compulsory 4 32,33
EEM315 Analog Electronic-2 3+0 Compulsory 5 31,32,33
EEM333 OTOMATİK KONTROL-1 3+0 Compulsory 4 31,32,33
EEM335 MANTIK DEVRELERİ 3+0 Compulsory 5 31,32,33
EEM337 ELEKTRİK MAKİNALARI 3+0 Compulsory 5 32,33
EEM343 ELEKTRONİK LAB.-1 0+2 Compulsory 2 31,32,33
BMÜ341 YAPAY ZEKA 2+0 Elective 3 3
ÇMÜ331 Hydrology 2+0 Elective 3 3
MEM323 Material Knowledge 2+0 Elective 3 3
MMÜ327 Engineering Mechanic 2+0 Elective 3 3
             
    6.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective ECTS Group Code
[G] 34 1. DAL (ENERJİ) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 13+6 Compulsory 27  
[G] 35 2. DAL (ELEKTRONİK) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 13+6 Compulsory 0  
[G] 36 3. DAL (HABERLEŞME) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 13+6 Compulsory 0  
[G] 4 TEKNİK SEÇMELİ DERS-2 2+0 Elective 3  
        Total ECTS 30  
    Elective Courses        
EEM304 Electrical Machines-2 3+0 Compulsory 4 34
EEM306 Power Systems-2 3+0 Compulsory 4 34
EEM308 Power Electronics 3+0 Compulsory 5 34,35
EEM312 Electromagnetic Waves 3+0 Compulsory 5 36
EEM314 Analog Communications 3+0 Compulsory 4 35,36
EEM344 EEM NDE BİLG. ANALİZ 2+2 Compulsory 6 34,35,36
EEM346 ELEKTRONİK LAB.-2 0+2 Compulsory 2 35,36
EEM348 ELEKTRİK TESİSLERİ 3+0 Compulsory 4 35,36
EEM358 MİKROİŞLEMCİLER 2+2 Compulsory 6 34,35,36
EEM364 Electric Machinery Laboratory-I 0+2 Compulsory 2 34
EEM352 FİLTRE TASARIM YÖNTEMLERİ 2+0 Elective 3 4
EEM354 ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM SİSTEMLERİ 2+0 Elective 3 4
EEM356 KUMANDA DEVRELERİ 2+0 Elective 3 4
EEM362 OTOMATİK KONTROL-2 2+0 Elective 3 4
             
    7.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective ECTS Group Code
[G] 41 1. DAL (ENERJİ) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 3+5 Compulsory 15  
[G] 42 2. DAL (ELEKTRONİK) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 3+5 Compulsory 0  
[G] 43 3. DAL (HABERLEŞME) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 3+5 Compulsory 0  
[G] 10 TEKNİK SEÇMELİ DERS-5 (2. DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 2+2 Elective 0  
[G] 11 TEKNİK SEÇMELİ DERS-4 (3.DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 2+0 Elective 0  
[G] 12 TEKNİK SEÇMELİ DERS-5 (3. DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 2+2 Elective 0  
[G] 5 TEKNİK SEÇMELİ DERS-3 - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 2+0 Elective 3  
[G] 6 TEKNİK SEÇMELİ DERS-4 (1. DAL) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 2+0 Elective 3  
[G] 7 TEKNİK SEÇMELİ DERS-5 (1. DAL) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 2+2 Elective 7  
[G] 8 TEKNİK SEÇMELİ DERS-6 - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 0+2 Elective 2  
[G] 9 TEKNİK SEÇMELİ DERS-4 (2. DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 2+0 Elective 0  
        Total ECTS 30  
    Elective Courses        
EEM401 Design in EEE 1+1 Compulsory 8 41,42,43
EEM405 Profession Application-2 0+2 Compulsory 2 41,42,43
EEM409 Electrical Machines Lab. 0+2 Compulsory 2 42,43
EEM453 ENDÜSTRİYEL ÖLÇME 2+0 Compulsory 3 41,42,43
EEM485 ELEKTRİK MAKİNALARI LAB.-2 0+2 Compulsory 2 41
EEM429 GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ 2+0 Elective 3 9,11
EEM435 GÜÇ ELEKTRONİĞİ SİSTEMLERİ 2+0 Elective 3 6
EEM455 POWER SYSTEM PROTECTION 2+0 Elective 3 5
EEM457 Dynamics of Electrical Machines 2+0 Elective 3 6
EEM459 COMMUNICATION SYSTEMS 2+0 Elective 3 6
EEM461 AYDINLATMA TEK. VE İÇ TESİSAT PROJESİ 2+2 Elective 7 7,10,12
EEM463 ENDÜSTRİYEL OTOMASYON 2+2 Elective 7 7
EEM465 SAYISAL İŞARET İŞLEME 3+0 Elective 7 7,12
EEM467 MANTIK DEVRELERİ LAB. 0+2 Elective 2 8
EEM469 KONTROL LAB. 0+2 Elective 2 8
EEM471 SÜREÇ DENETİMİ 2+0 Elective 3 5
EEM473 ELECTRONIC COMMUNICATIONS. 2+0 Elective 3 9,11
EEM475 ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK 2+0 Elective 3 9
EEM477 MİKRODENETLEYİCİLER VE UYGULAMALARI 2+2 Elective 7 10,12
EEM479 Antennas and Propagation 2+0 Elective 3 5
EEM481 Optoelectronic 3+0 Elective 7 10
EEM483 SATELLITE COMMUNICATIONS 2+0 Elective 3 11
             
    8.Semester Course Plan        
  Course Code Course Name T+A Compulsory/Elective ECTS Group Code
[G] 44 1. DAL (ENERJİ) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 5+4 Compulsory 20  
[G] 45 2. DAL (ELEKTRONİK) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 5+4 Compulsory 0  
[G] 46 3. DAL (HABERLEŞME) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 5+4 Compulsory 0  
[G] 13 TEKNİK SEÇMELİ DERS-7 - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 0+2 Elective 2  
[G] 14 TEKNİK SEÇMELİ DERS-8 (1. DAL) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 2+2 Elective 4  
[G] 15 TEKNİK SEÇMELİ DERS-9 (1.DAL) - Genel AKTS gösterimi bu dalda tanımlanmıştır 3+0 Elective 4  
[G] 16 TEKNİK SEÇMELİ DERS-8 (2. DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 2+2 Elective 0  
[G] 17 TEKNİK SEÇMELİ DERS-9 (2. DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 3+0 Elective 0  
[G] 18 TEKNİK SEÇMELİ DERS-8 (3. DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 2+2 Elective 0  
[G] 19 TEKNİK SEÇMELİ DERS-9 (3. DAL) - Genel AKTS gösterimi 1. dalda tanımlanmıştır 3+0 Elective 0  
        Total ECTS 30  
    Elective Courses        
EEM400 High Voltage Technique 3+0 Compulsory 4 16,18,44
EEM402 Labor Law 2+0 Compulsory 2 44,45,46
EEM404 Graduation Thesis 0+2 Compulsory 12 44,45,46
EEM406 Electric Installation Lab. 0+2 Compulsory 2 44
EEM412 Telecommunication Lab. 0+2 Compulsory 2 45,46
EEM444 SAYISAL KONTROL 3+0 Compulsory 4 45
EEM446 Digital Communications 3+0 Compulsory 4 46
EEM438 Power Electronics Lab. 0+2 Elective 2 13
EEM448 Energy Distribution and Project 2+2 Elective 4 14,16,18
EEM450 Special Electrical Machines 3+0 Elective 4 15
EEM452 Industrial Electric 3+0 Elective 4 15
EEM454 ENERJİ HATLARI MÜH. 3+0 Elective 4 15
EEM456 ELK. MAKİNALARININ MODERN KONTROL YÖNTEMLERİ 3+0 Elective 4 15
EEM458 SÜREÇ DENETİMİ LAB. 0+2 Elective 2 13
EEM460 MODERN PROJELENDİRME SİSTEMLERİ 2+2 Elective 4 17
EEM462 PROGRAMLANABİLİR SAYISAL DENETLEYİCİLER VE UYG. 2+2 Elective 4 14,16,18
EEM464 TIP ELEKTRONİĞİ 3+0 Elective 4 17
EEM468 Communication Systems Laboratory 0+2 Elective 2 13
EEM470 Microwave Technique 3+0 Elective 4 19
EEM472 Fiberoptic Communication 3+0 Elective 4 19
EEM474 Computer Network Communication 3+0 Elective 4 17,19
EEM476 Wireless Communication 3+0 Elective 4 19
MMÜ466 ROBOTİK SİSTEMLER 3+0 Elective 4 17
             
    Elective Courses Pool        
HZR111 İNGİLİZCE HAZIRLIK 0+0 Compulsory 0  


 

Türkçe